Dzīvē atgadās visādi, un, ja kaķis nosmērējas, tad bez mazgāšanās neiztikt. Ieteicams to darīt arī pirms došanās uz kaķu izstādi.

Mēs mazgājam savus kaķus apmēram 10 dienas pirms izstādes ar Bio-Groom Protein-Lanolin šampūnu. Tā kā kaķi no mazotnes tiek pieradināti pie vannas un ūdens trokšņa, tad tie nebaidās arī no mazgāšanās. Daži īpašnieki izmanto mazgāšanai dziļas plastmasas bļodas vai spaiņus. Pēc mazgāšanas jāietin dzīvnieks lielā dvielī un jācenšas to noslaucīt pēc iespējas sausāku. Akurāti ar vates tamponu jāizslauka auss gliemežnīca, savācot sēra izdalījumus, ja tādi ir.

Ja tas netika izdarīts pirms mazgāšanas, tad kaķim jāapgriež nagi. Parasti mēs griežam nagus reizi divās nedēļās priekšķepām (dažreiz biežāk, tas atkarīgs no nagu augšanas ātruma) un vienu reizi mēnesī pakaļķepām. Zinu, ka daži burmu īpašnieki negriež saviem mīluļiem pakaļķepu nagus, bet mums ir bijuši gadījumi, kad spēles laikā kaķi dziļi saskrambā ādu pat caur apģērbu.

Un tā, ja kaķis dzīvo tikai mājas apstākļos, tad visi iepriekšminētie kopšanas ieteikumi būs pietiekama apkope, bet, ja Jūs gatavojaties kaķi pieteikt izstādei, tad pāris dienas pirms izstādes labi to izķemmējiet ar Mink Oil vai Antistat līdzekļiem un ieteicams lietot suku ar dabīga materiāla sariem (tādu var nopirkt lielās zooizstādēs Skonto hallē vai Ķīpsalā).