Ķemmēšana

Kaut arī burmas mūsu ģimenē dzīvo ne tik sen, dažus noslēpumus par spalvas aprūpi mēs jau esam atklājuši, bet šo to iemācījušies no rakstiem internetā.

Daudzi burmu īpašnieki rekomendē ikdienā dzīvnieku noglaudīt ar nedaudz samitrinātu lupatu vai zamšādas gabaliņu, lai atbrīvotos no liekās spalvas. Bet, ja jums nav laika to darīt katru dienu, tad būs pilnīgi pietiekami, ja reizi nedēļā kaķi izķemmēsiet ar speciālu gumijas suku. Obligāti pievērsiet uzmanību, lai sukas zobiņi būtu mīksti, jo cieti zobiņi pārāk izplēsīs spalvu, un Jūs paši nepamanīsiet, ka dzīvniekam parādīsies plikumi.

Tāpat ķemmēšanas laikā ir labi izmantot kādu antistatisku līdzekli, piemēram, Bio-Groom Anti-Stat. Līdzeklis, protams, nav no lētajiem, bet ticiet - viens šāda tilpuma iepakojums jums pietiks vairākiem gadiem un labuma no tā ir daudz! Tas nav lipīgs, netraumē ādu un acis, aizsargā ādu un spalvu īpaši ziemā no mājokļa apkures kaitīgās iedarbības.


Mazgāšana

Dzīvē atgadās visādi, un, ja kaķis nosmērējas, tad bez mazgāšanās neiztikt. Ieteicams to darīt arī pirms došanās uz kaķu izstādi.

Mēs mazgājam savus kaķus apmēram 10 dienas pirms izstādes ar Bio-Groom Protein-Lanolin šampūnu. Tā kā kaķi no mazotnes tiek pieradināti pie vannas un ūdens trokšņa, tad tie nebaidās arī no mazgāšanās. Daži īpašnieki izmanto mazgāšanai dziļas plastmasas bļodas vai spaiņus. Pēc mazgāšanas jāietin dzīvnieks lielā dvielī un jācenšas to noslaucīt pēc iespējas sausāku. Akurāti ar vates tamponu jāizslauka auss gliemežnīca, savācot sēra izdalījumus, ja tādi ir.

Ja tas netika izdarīts pirms mazgāšanas, tad kaķim jāapgriež nagi. Parasti mēs griežam nagus reizi divās nedēļās priekšķepām (dažreiz biežāk, tas atkarīgs no nagu augšanas ātruma) un vienu reizi mēnesī pakaļķepām. Zinu, ka daži burmu īpašnieki negriež saviem mīluļiem pakaļķepu nagus, bet mums ir bijuši gadījumi, kad spēles laikā kaķi dziļi saskrambā ādu pat caur apģērbu.

Un tā, ja kaķis dzīvo tikai mājas apstākļos, tad visi iepriekšminētie kopšanas ieteikumi būs pietiekama apkope, bet, ja Jūs gatavojaties kaķi pieteikt izstādei, tad pāris dienas pirms izstādes labi to izķemmējiet ar Mink Oil vai Antistat līdzekļiem un ieteicams lietot suku ar dabīga materiāla sariem (tādu var nopirkt lielās zooizstādēs Skonto hallē vai Ķīpsalā).


Citi

Acīm: NaCl 0.9% šķīdums (nopērkams aptiekā); ja nepieciešams, var lietot firmas Laboratoires Hery gēlu Soin des Yeux pret tumšiem plankumiem zem acīm (uzliek nedaudz uz papīra kabatlakatiņa un uzmanīgi notīra actiņas,  tāpat var lietot arī parastu vārītu ūdeni). 

Nagi: priekšējos apgriezt 1 reizi divās nedēļās, pakaļkāju nagus 1 reizi mēnesī.

Attārpošana: divas nedēļas pirms revakcinācijas, katru gadu.